ATRAKCJE

Wykorzystaj swój urlop na maksa

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy rozpoczęła działalność już w 1936 roku. Zbudowano ją w tempie ekspresowym – zaledwie w rok! Kolejka na szczyt wjeżdża w ciągu 12 minut.
W roku 2006, po 12 latach starań, PKL otrzymały zgodę na modernizację kolejki i od 2007 roku na szczyt wjeżdża się już nowymi wagonikami. Kolejka popularna jest zarówno w zimie, ze względu na zdecydowanie najlepsze w Polsce stoki narciarskie, jak i latem. Z Kasprowego Wierchu można wyruszyć na spacer do Zakopanego, bądź zjechać „nartostradą”. To świetny punkt aby rozpocząć trekking po Tatrach. Nasze domki znajdują się zaledwie 2,5km od dolnej stacji Kolejki na Kasprowy Wierch w Zakopanem.

Gubałówka

Gubałówka to jedna z większych atrakcji Zakopanego. Miejsce jest niesamowicie popularne wśród wczasowiczów korzystających z wypoczynku i noclegu w Zakopanem ze względu na łatwą dostępność – na Gubałówkę można wejść na piechotę, lub wjechać kolejką terenową. Na górze czekają na nas niesamowite widoki: panorama na Zakopane i rozciągające się nad nim Tatry. Bez problemu widać też Giewont i Kasprowy Wierch, a przy lepszej pogodzie najwyższe szczyty Wysokich Tatr.

Krupówki

Zdecydowanie Krupówki to jeden z najsłynniejszych deptaków w naszym kraju
Krupówki nie bez powodu są uważane za jedną z największych atrakcji Zakopanego. Ta przepiękna ulica ciągnie się przez ponad kilometr przez samo centrum miasta. Po deptaku ruch samochodów jest całkowicie zakazany. Krupówki są różnobarwne, tętnią życiem i cały czas dużo się tu dzieje. By zobaczyć zachwycającą architekturę otaczających ulicę domów, restauracji i muzeów, najlepiej przyjechać do Zakopanego poza sezonem. W szczycie sezonu jest tu bowiem zawsze niesamowity tłok.
Krupówki pełnią również rolę wielkiego bazaru z pamiątkami, produktami i wyrobami regionalnymi. Deptak pachnie oscypkami, owczymi skórami i tradycyjnymi regionalnymi potrawami, które serwowane są w większości regionalnych knajp, karczm. Do ciekawych atrakcji zaliczyć trzeba też przejażdżkę dorożką, czy w połowie drogi zapierający dech w piersiach – przepiękny widok na bliski Giewont.

Dom do góry nogami

Domek postawiony do góry nogami jest atrakcją w Zakopanem. Domek powstał w 2010 roku, chociaż swoją architekturą udaje projekt o wiele starszy, wpisany w górskie klimaty. Najłatwiej dojść do niego kierując się w górę ulicy Nowotarskiej, bądź podążając wzdłuż Krupówek. Domek znajduje się kilka minut od głównego deptaka Zakopanego (Krupówki).
W Zakopanem Domek do góry nogami jest zwyczajnie domkiem do góry nogami. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że coś go przewróciło i tak sobie leży na dachu. Jego zwiedzanie zaczyna się od pierwszego piętra, które w praktyce jest parterem i wchodzi się do niego na sufit. Odczucia w środku mogą być nieco dezorientujące, ale kiedy wejdzie się schodami na parter, człowiek zaczyna się przyzwyczajać do nowego sufitu-podłogi. Wszystkie sprzęty są oczywiście przymocowane do sufitu i cała atrakcja jest bezpieczna zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
W budynku warto jednak zachować ostrożność, ponieważ jest lekko pochylony, co w połączeniu z odwróceniem naturalnej dla nas orientacji przestrzeni może u niektórych zwiedzających powodować zawroty głowy.